اخبار

دوربین پاناروما | دوربین ۳۶۰ درجه چگونه کار می کند؟

دوربین پانوراما

دوربین ۳۶۰ درجه چیست ؟

دوربین ۳۶۰ درجه که با عنوان دوربین همه جانبه یا پانوراما نیز شناخته می شود،دارای زاویه دید یا همان لنز واید ۳۶۰ درجه می باشد که حدودا تمام تصویر محیط اطراف خود را پوشش می دهد.

دوربین ۳۶۰ درجه زمانی به کار می آید که یک تصویر یا فیلم ۳۶۰ درجه از یک محیط مورد نیاز باشد مانند کسانی که فیلم برداری پانورامیک کار می کنند.

واقعیت مجازی ( virtual reality ) یا به اختصار VR ،صنعت رو به رشدی است که امروزه توسط کمپانی های بازی سازی و حتی فیلم سازی و سایر کمپانی ها به صورت روز افزونی مورد استفاده قرار می گیرد که مشخصا ابزار و تکنولوژی اصلی مورد استفاده در این صنعت دوربین ۳۶۰ درجه یا پانوراما می باشد.

 

 

کاربردهای اصلی دوربین ۳۶۰ درجه

ویدئو مونوسکوپی

ویدیو های مونوسکوپیک ، فیلم ها یا ودیویوهای تختی هستند که توسط دوربین های ۳۶۰ درجه ضبط شده اند.

اپلیکیشن های مختلف و بسیاری برای اجرا و استفاده ویدیو های این نوع دوربین ها وجود دارد.از جمله معروف ترین کاربرهای دوربین های ۳۶۰ درجه،گوگل می باشد که در بخش گوگل مپ و با عنوان street view مورد استفاده قرار گرفته است.

همچنین از امکان بسیاری از سایت های تبلیغاتی دوست یابی و غیره برای تبلیغ کالا یا سایر خدمات خود استفاده میکنند.

ویدئو استریوسکوپیک

این مورد بصورت گسترده ای در صنعت VR یا همان واقعیت مجازی استفاده می شود.ویدیو استریوسکوپیک از طریق ویدیو های مونوسکوپی و ایجاد تفسیر ۳ بعدی تصاویر این ویدیوها برای هر چشم ساخته می شوند.

متعاقبا پس ویدیو های استریوسکوپیک باید توسط ۲ دوربین ۳۶۰ درجه ،هر کدام برای یک دید گرفته شوند.بدین صورت فیلم های گرفته شده بیشتر حس واقعی تری به بیننده القاع خواهند کرد.

دوربین خودرو ۳۶۰ درجه

تکنولوژی ۳۶۰ درجه در دوربین های خودرو نیز استفاده می شود، چرا که راننده می تواند از تمام جهات خودرو خود فیلم برداری کند و در صورت بروز حادثه نقطه کوری وجود نداشته باشد و حادثه از دید دوربین پنهان نماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *